English

Aktuality

R-R v akci: Českobudějovická ROZKOŠ bez RIZIKA pořádá Tour de Bar pro bezpečnější sex

Na pátek 27. července připravuje jihočeská ROZKOŠE bez RIZIKA (R-R) informační Tour de Bar pro bezpečnější sex. Ve vybraných barech a diskotékách v Českých Budějovicích tak budete moci potkat pracovní tým R-R. Sociální pracovnice neziskové organizace seznámí zájemce a zájemkyně se zásadami bezpečnějšího sexu a možností nechat se ve středisku R-R anonymně otestovat na HIV.

 

„Při testování veřejnosti a podobných akcích bohužel zjišťujeme, že mnoho lidí podceňuje rizika HIV a dalších pohlavních infekcí. Přitom počet osob nakažených HIV v ČR stoupá.[1] Nemalé problémy ale mohou způsobit i třeba chlymýdie, které patří k nejrozšířenějším infekcím v Evropě vůbec. Akcí Tour de Bar pro bezpečnější sex chceme lidem připomenout hodnotu jejich zdraví,“ uvedla za jihočeské centrum R-R jeho vedoucí Monika Kochlöflová.

 

Návštěvníci a návštěvnice barů a diskoték od terénních pracovnic R-R obdrží kromě kondomů i letáky k anonymnímu testování veřejnosti na HIV v centru Českých Budějovic. „Testovat se u nás nechávají například dvojice, které začínají nový vztah nebo lidé, kteří měli v nedávné době náhodný a nechráněný sex. Lidem se snažíme situaci co nejvíce zjednodušit, takže je testujeme anonymně a nemusí nám sdělovat ani svojí sexuální orientaci,“ doplnila Kochlöflová.

 

Testování probíhá pomocí rychlotestů, kdy je klientovi nebo klientce píchnutím odebrána kapka krve. Výsledek je znám okamžitě. Cena jednoho testu je 250 Kč a rovná se jeho pořizovací ceně a provozním nákladům. Lidé se mohou nechat vyšetřit každé úterý vždy mezi 16. a 18. hodinou. Středisko R-R najdou v centru Českých Budějovic v ulici Česká 20.

 

R-R v jihočeské metropoli provozuje od loňského roku poradenské centrum pro ženy pracující v sexbyznyse. Kromě testů na sexuálně přenosné infekce svým klientkám nabízí sociální a zdravotní poradenství a poradenství v krizi a osobních problémech. Více informací na www.rozkosbezrizika.cz.

 

Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovým sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve 12 krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

 

Kontaktní osoba: Monika Kochlöflová

E-mail: budejovicko@rozkosbezrizika.cz

Mobil: 775 133 133[1] Jen během loňského roku bylo v naší zemi zjištěno 153 nových HIV pozitivní případů. Celkový počet HIV pozitivních dosáhl 1675 osob (zdroj: http://www.aids-pomoc.cz). Skutečný počet lidí s HIV je ale podle odhadů přibližně desetkrát vyšší.

 

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek