Divadelní soubor ROZKOŠ

Divadlo může být i terapie

Ochotnický divadelní soubor ROZKOŠ byl založen jako forma terapie a nácvik pracovních dovedností pro naše klientky a klienty. Role, které neobsadí, ztvárňují příznivci, zaměstnankyně a osoby z dalších marginalizovaných skupin.

Principálka souboru, Hana Malinová, byla divadlem okouzlena už od střední školy. A to nejen jako pasivní divák, ale záhy i jako scénáristka, a nakonec i režisérka a autorka textů písní. Pro založení souboru se rozhodla, když hledala nové metody terapie pro ženy pracující v sexbyznysu. Do své prvotiny Borgia aneb Proměny placené lásky proto obsadila do hlavních rolí právě sexuální pracovnice.

Soubor má za sebou 15 autorských her, účastnil se mnoha festivalů  amatérských divadel a získal řadu ocenění.

A co všichni ti muži aneb Malý průvodce velkým SEXEM

Divadelní hra A co všichni ti muži aneb Malý průvodce velkým SEXEM byla v pořadí osmá, takže jde o jakýsi remake, v němž se budeme snažit nahradit herečku, která nás již opustila, a byla hlavní postavou filmu Anny režisérky Heleny Třeštíkové. Hra je jako ostatně všechny naše hra, divadelní hrou se zpěvy.

Lechtivé představení o tajích sexu a ženské sexuality. Co jste o sexu ještě nevěděli, po této inscenaci zaručeně vědět budete. Kromě rozdílné sexuality tří protagonistek představení se ve hře objevuje i tématika osamělosti, obavy z navázání partnerského vztahu, preference vlastního ničím nerušeného soukromí a pohodlí.

Hra založená na dialozích odkrývá svět viděný očima žen pracujících v sexbyznysu. Otevřeností dialogů může být divák zaskočen, možná i šokován, ale jsou autentické, vystihují bez příkras to podstatné, co mají. Krásná Klára ve svém salonu přijímá kamarádky „z branže“, intelektuálku slečnu Rolingsovou a stárnoucí Jiřinu. Pod břitkými dialogy bádavý divák odhalí pocity osamělosti, touhu být s někým, a přitom obavy navázat plnohodnotný vztah. Jedná se svým způsobem o hru velmi aktuální, kdy mnozí lidé utíkají od reality do světa představ a on-line. A to i v těch nejintimnějších věcech jako je sex. Jak věštecky praví slečna Rolingsová: „Někdy mívám sen, že se blíží konec světa. Svět je rozdělen na dvě půlky. Na jedné půlce jsou holky a dělají si to samy bez mužů… A ta druhá půlka světa, to jsou zase jen samí muži a ti si to taky dělají buď sami, anebo ho zastrkují …. všude možně. Do všech možných i nemožných dírek.”
A jak se praví v závěrečné písni: AIDS není konec populace zahubí ji prostě masturbace.

Text: Hana Malinová
Hudba: Vladimír Pecka
Klavír Michal Běťák
Kontrabas Hana Malinová
Obsazení:
Klára Tereza Zelenka
Jiřina Hana Malinová/ Michael Jettmar
Slečna Rolingsová Vladana Augstenová/ Jana Hradílková
Pan Franz Michal Běťák

Píseň Sentimentálního dědka

Fotogalerie souboru

Chcete si náš divadelní soubor objednat? Stačí vyplnit tento formulář.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
E-mail

Děkujeme za podporu městské části Prahy 1.