O SOUBORU A NĚCO Z HISTORIE, ROZPIS PŘEDSTAVENÍ

Historie

Ochotnický divadelní soubor Rozkoš funguje v rámci R-R jako součást terapie a nácviků pracovních dovedností pro klientky. „Cílem divadelních aktivit ROZKOŠE bez RIZIKA je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně“, říká Hana Malinová, principálka souboru.

S projektem divadla Rozkoš přišla principálka souboru Hana Malinová už před sedmnácti lety. „Dostala jsem tehdy tříletý americký grant Ashoka na inovativní přístup k sociální práci,“. Pro tuto cestu se rozhodla hlavně proto, že divadlo sama už od střední školy hrála a bavilo ji psát scénáře. Už třetím rokem tehdy navíc vedla organizaci na pomoc ženám v sexbyznysu a hledala nové metody terapie. Soubor začínal se hrou Borgia aneb Proměny placené lásky se dvěma klientkami v hlavních rolích. „Tématem byla otázka, proč chlapi chodí za prostitutkami a proč chtějí pořád mladší a hezčí. Pěvecky to ale úplně neklapalo a klientkám nakonec musely vypomoci naše sociální pracovnice,“ vzpomíná autorka hry. Poprvé vystoupili v Poděbradech na konferenci o AIDS a drogách a publikum bylo nadšené. Ze zmiňované konference se stala každoroční štace – tady se testovali všechny nové hry.

Soubor celkem uvedl už dvanáct autorských divadelních her a například Tragédie na Mississipi z roku 2016 získal na divadelním festivalu Hobblík v Hodoníně ocenění za hudební složku inscenace a představitelka role Belle Star obdržela cenu uznání.

Soubor ROZKOŠ v databázi amatérských divadel

SOUČASNOST

V současné době soubor hraje novou hru KRÁSKA A BOJOVNÍK. Hra se odehrává v současnosti a zobrazuje život v oblasti, ze které jde strach. Příběh bojovníka Petra, který se rozhodne věnovat svůj život Alláhovi, zobrazuje jeho v celku nudný život s partou jeho kumpánů a postupný přechod na novou víru. Paralelně s ním uvidíte příběh striptérky a tanečnice Emanuely, která se ocitá v rukou místy až namyšleného, bohatého Araba. Humorný a přesto aktuální a vážný děj doplní písně, zpěv, tanec a poprvé i vizuální efekty v podání divadelního souboru ROZKOŠ. Sama Hanka Malinová dodává: „Úplně nová a navýsost aktuální divadelní hra zobrazující důsledky úplně jiné migrace než té, které se xenofobně děsíme.“

STAŘENY

Divadelní soubor Rozkoš opět uvádí svou, zatím, nejúspěšnější hru Stařeny. Kdo ještě neviděl, zkrátka musí přijít! Tragikomedie s prvky skutečného HORORU o tom, co se s námi se všemi může stát již ve velmi blízké budoucnosti. Mládí zvítězí nad stářím, a to se stane nejen nepotřebným, ale dokonce obtížným, odsouzeným k likvidaci… Autorkou textů je ředitelka organizace Rozkoš bez Rizika PhDr. Hana Malinová, CSc., a o jejich zhudebnění se stará Ing. Vladimír Pecka. Znovu obnovené představení jsme již předvedli na festivalech Povaleč a v rámci QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA. Uspořádali jsme také vlastní představení ve spolupráci s pražským Činoherním klubem, resp. kavárnou s názvem “Léto v Činoherňáku.”

                     DIVADELNÍ SOUBOR ROZKOŠ                            

Datum Místo Název akce,  název hry
Děkujeme vám za přízeň v uplynulé sezóně.

SNÍMKY Z PŘEDSTAVENÍ

img 2572  img 2623
 
   

Více fotografií z představení naleznete ve fotografiích.

KNIHA HANY MALINOVÉ “MARIE”

K jejímu napsání autorka postupně dozrála a vydání této knihy by si ráda věnovala ke svému životnímu jubileu.  První řádky napsala Hana poté, co se konečně odhodlala navštívit koncentrační tábor Ravensbrück. Tam za více než třímetrovou zdí si Hana uvědomila, jak silná musela být její matka, aby zde přežila celých pět let. Při putování do koncentračního tábora měla Hana v jednom místě velmi konkrétní vizi – jak všude hoří, lidé prchají všemi směry a vidí obrysy tanků. Došlo jí, že by o tom měla napsat, skloubit to, co si pamatovala z dětství (ze sporadických informací od rodičů a z vyprávění bývalých spoluvězňů), jak s tím, co viděla v Ravensbrücku (měla tam možnost se setkat s posledními žijícími vězeňkyněmi), tak i s příběhy o prožitém utrpení velké části žen působících v sexbyznysu.

Knihu si můžete objednat za 200,- Kč prostřednictvím ON-LINE FORMULÁŘ