O SOUBORU

Hra Sněhurák

Ochotnický divadelní soubor Rozkoš funguje v rámci R-R jako součást terapie a nácviků pracovních dovedností pro klientky. Role, které neobsadí klientky R-R hrají příznivci, zaměstnankyně a osoby z dalším marginalizovaných skupin, jako například lidé bez domova, HIV pozitivní a další. Principálka divadelního souboru, PhDr. Hana Malinová vysvětluje:

 

Cílem divadelních aktivit R-R je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně.

HISTORIE SOUBORU

S projektem přišla principálka souboru Hana Malinová už před sedmnácti lety. „Dostala jsem tehdy tříletý americký grant Ashoka na inovativní přístup k sociální práci,“. Pro tuto cestu se rozhodla hlavně proto, že divadlo sama už od střední školy hrála a bavilo ji psát scénáře. Už třetím rokem tehdy navíc vedla organizaci na pomoc ženám v sexbyznysu a hledala nové metody terapie. Soubor začínal se hrou Borgia aneb Proměny placené lásky se dvěma klientkami v hlavních rolích. 

„Tématem byla otázka, proč chlapi chodí za prostitutkami a proč chtějí pořád mladší a hezčí. Pěvecky to ale úplně neklapalo a klientkám nakonec musely vypomoci naše sociální pracovnice,“ vzpomíná.

TAŤKOVÉ A KUKAČKY

Poprvé vystoupili v Poděbradech na konferenci o AIDS a drogách a publikum bylo nadšené. Ze zmiňované konference se stala každoroční štace – tady se testovali všechny nové hry.

Soubor celkem uvedl už dvanáct autorských divadelních her a například Tragédie na Mississipi z roku 2016 získal na divadelním festivalu Hobblík v Hodoníně ocenění za hudební složku inscenace a představitelka role Belle Star obdržela cenu uznání. V roce 2018 soubor hrál kontroverzní hru Kráska a bojovník, poté se hrály obnovené a vylepšené Stařeny. Od roku 2020 hraje soubor v trochu pozměněné sestavě hru Květinová Harpyje.

KVĚTINOVÁ HARPYJE 2020 - 2022

Hra se odehrává v neurčité době, snad někdy koncem 19. století. Určitým je však místo, ve kterém hra probíhá – v hospodě! Menší skupinka štamgastů se utká o přízeň místní hostinské s “vetřelcem”. Jejich “každodenní pohodu” v hostinci s krásnou Annou naruší neznámý cizinec. Tomu se nelíbí chování místní skupinky složené z věčného studenta, zakyslého mládka, či Stromka (chlapíka prověřeného léty i ženami). Hra je celá ve verších. Jak my říkáme “je to hra jedna báseň.” Nově se skládá ze 13 písní (ještě nedávno jich bylo jen 11).

“Je to hra jedna báseň.”

Autorkou hry je jako vždy Hana Malinová, hudbu složili dlouholetí přátelé souboru Vladimír Pecka a Jaroslav Kohout. Premiéra hry byla na festivalu v Lipnici nad Sázavou, pražská premiéra proběhla v září na Lodi Tajemství.

Napište nám

E-mail: divadlo@rozkosbezrizika.cz

Rozpis představení 2022

Seznam průběžně doplňujeme. Po kliknutí na jednotlivá představení budete přesměrováni na události na naší Facebookové stránce.

Fotografie z představení

MARIE - Kniha Hany Malinové

K jejímu napsání autorka postupně dozrála a vydání této knihy by si ráda věnovala ke svému životnímu jubileu. 

První řádky napsala Hana poté, co se konečně odhodlala navštívit koncentrační tábor Ravensbrück. Tam za více než třímetrovou zdí si Hana uvědomila, jak silná musela být její matka, aby zde přežila celých pět let. Při putování do koncentračního tábora měla Hana v jednom místě velmi konkrétní vizi – jak všude hoří, lidé prchají všemi směry a vidí obrysy tanků.

Došlo jí, že by o tom měla napsat, skloubit to, co si pamatovala z dětství (ze sporadických informací od rodičů a z vyprávění bývalých spoluvězňů), jak s tím, co viděla v Ravensbrücku (měla tam možnost se setkat s posledními žijícími vězeňkyněmi), tak i s příběhy o prožitém utrpení části žen v sexbyznysu.

Knihu si můžete objednat za 200,- Kč prostřednictvím ON-LINE FORMULÁŘE

Pokud máte dotazy k objednání knihy, obraťte se na asistenta autorky Michaela Jettmara: jettmar@rozkosbezrizika.cz