O SOUBORU

Hra Sněhurák

Ochotnický divadelní soubor Rozkoš funguje v rámci R-R jako součást terapie a nácviků pracovních dovedností pro klientky. Principálka divadelního souboru, PhDr. Hana Malinová vysvětluje:

 

Cílem divadelních aktivit R-R je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně.

HISTORIE SOUBORU

S projektem přišla principálka souboru Hana Malinová už před sedmnácti lety. „Dostala jsem tehdy tříletý americký grant Ashoka na inovativní přístup k sociální práci,“. Pro tuto cestu se rozhodla hlavně proto, že divadlo sama už od střední školy hrála a bavilo ji psát scénáře. Už třetím rokem tehdy navíc vedla organizaci na pomoc ženám v sexbyznysu a hledala nové metody terapie. Soubor začínal se hrou Borgia aneb Proměny placené lásky se dvěma klientkami v hlavních rolích. 

„Tématem byla otázka, proč chlapi chodí za prostitutkami a proč chtějí pořád mladší a hezčí. Pěvecky to ale úplně neklapalo a klientkám nakonec musely vypomoci naše sociální pracovnice,“ vzpomíná.

TAŤKOVÉ A KUKAČKY

Poprvé vystoupili v Poděbradech na konferenci o AIDS a drogách a publikum bylo nadšené. Ze zmiňované konference se stala každoroční štace – tady se testovali všechny nové hry.

Soubor celkem uvedl už dvanáct autorských divadelních her a například Tragédie na Mississipi z roku 2016 získal na divadelním festivalu Hobblík v Hodoníně ocenění za hudební složku inscenace a představitelka role Belle Star obdržela cenu uznání.

SEZÓNA 2018

KRÁSKA A BOJOVNÍK

V roce 2018 začal soubor hrát novou hru KRÁSKA A BOJOVNÍK. Odehrává v současnosti a zobrazuje život v oblasti, ze které jde strach. Bojovník Petr se rozhodne věnovat život Alláhovi. Jeho v celku nudný život s partou kumpánů a postupný přechod na novou víru. Paralelně s ním probíhá příběh striptérky a tanečnice Emanuely. Ta ocitá v rukou místy až namyšleného, bohatého Araba. Humorný a přesto aktuální a vážný děj doplní písně, zpěv, tanec a poprvé i vizuální efekty.

„Úplně nová a navýsost aktuální divadelní hra zobrazující důsledky úplně jiné migrace než té, které se xenofobně děsíme.“

 

NÁVRAT STAŘEN

Soubor odehrál naposledy Krásku a Bojovníka v únoru 2019, poté znovu uvedl svou, nejúspěšnější hru STAŘENY. Tragikomedie s prvky skutečného hororu o tom, co se s námi se všemi může stát již ve velmi blízké budoucnosti. Mládí zvítězí nad stářím, a to se stane nejen nepotřebným, ale dokonce obtížným, odsouzeným k likvidaci… Autorkou textů je ředitelka organizace Rozkoš bez Rizika PhDr. Hana Malinová, CSc., a o jejich zhudebnění se stará Ing. Vladimír Pecka. Znovu obnovené představení jsme již předvedli na festivalech Povaleč a v rámci QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA. Uspořádali jsme také vlastní představení ve spolupráci s pražským Činoherním klubem, resp. kavárnou s názvem “Léto v Činoherňáku.”

 

KVĚTINOVÁ HARPYJE 2020

Nová hra se teprve zkouší, ale už teď víme, že to bude pecka. Bude celá ve verších, odehrávající se v hospodě a zazní dokonce 10 písní

“Je to hra jedna báseň.”

 Autorkou hryy je jako vždy Hana Malinová, hudbu složili dlouholetí přátelé souboru Vladimír Pecka a Jaroslav Kohout. Premiéra se plánuje na začátek léta 2020.

ROZPIS PŘEDSTAVENÍ

  1. Divadelní soubor ROZKOŠ na VII. ročníku festivalu „Quijotova šedesátka“

    7 srpna @ 10:00 - 8 srpna @ 19:00

FOTOGRAFIE Z PŘEDSTAVENÍ

MARIE - Kniha Hany Malinové

K jejímu napsání autorka postupně dozrála a vydání této knihy by si ráda věnovala ke svému životnímu jubileu. 

První řádky napsala Hana poté, co se konečně odhodlala navštívit koncentrační tábor Ravensbrück. Tam za více než třímetrovou zdí si Hana uvědomila, jak silná musela být její matka, aby zde přežila celých pět let. Při putování do koncentračního tábora měla Hana v jednom místě velmi konkrétní vizi – jak všude hoří, lidé prchají všemi směry a vidí obrysy tanků.

Došlo jí, že by o tom měla napsat, skloubit to, co si pamatovala z dětství (ze sporadických informací od rodičů a z vyprávění bývalých spoluvězňů), jak s tím, co viděla v Ravensbrücku (měla tam možnost se setkat s posledními žijícími vězeňkyněmi), tak i s příběhy o prožitém utrpení části žen v sexbyznysu.

Knihu si můžete objednat za 200,- Kč prostřednictvím ON-LINE FORMULÁŘE

Pokud máte dotazy k objednání knihy, obraťte se na asistenta autorky Michaela Jettmara: jettmar@rozkosbezrizika.cz