O SOUBORU A NĚCO Z HISTORIE

Ochotnický divadelní soubor Rozkoš funguje v rámci R-R jako součást terapie a nácviků pracovních dovedností pro klientky. „Cílem divadelních aktivit ROZKOŠE bez RIZIKA je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně“, říká Hana Malinová, principálka souboru.

S projektem divadla Rozkoš přišla principálka souboru Hana Malinová už před sedmnácti lety. „Dostala jsem tehdy tříletý americký grant Ashoka na inovativní přístup k sociální práci,“. Pro tuto cestu se rozhodla hlavně proto, že divadlo sama už od střední školy hrála a bavilo ji psát scénáře. Už třetím rokem tehdy navíc vedla organizaci na pomoc ženám v sexbyznysu a hledala nové metody terapie. Soubor začínal se hrou Borgia aneb Proměny placené lásky se dvěma klientkami v hlavních rolích. „Tématem byla otázka, proč chlapi chodí za prostitutkami a proč chtějí pořád mladší a hezčí. Pěvecky to ale úplně neklapalo a klientkám nakonec musely vypomoci naše sociální pracovnice,“ vzpomíná autorka hry. Poprvé vystoupili v Poděbradech na konferenci o AIDS a drogách a publikum bylo nadšené. Ze zmiňované konference se stala každoroční štace – tady se testovali všechny nové hry.

Soubor celkem uvedl už dvanáct autorských divadelních her a například Tragédie na Mississipi z roku 2016 získal na divadelním festivalu Hobblík v Hodoníně ocenění za hudební složku inscenace a představitelka role Belle Star obdržela cenu uznání.

Soubor ROZKOŠ v databázi amatérských divadel

SOUČASNOST

V současné době soubor hraje novou hru KRÁSKA A BOJOVNÍK. Hra se odehrává v současnosti a zobrazuje život v oblasti, ze které jde strach. Příběh bojovníka Petra, který se rozhodne věnovat svůj život Alláhovi, zobrazuje jeho v celku nudný život s partou jeho kumpánů a postupný přechod na novou víru. Paralelně s ním uvidíte příběh striptérky a tanečnice Emanuely, která se ocitá v rukou místy až namyšleného, bohatého Araba. Humorný a přesto aktuální a vážný děj doplní písně, zpěv, tanec a poprvé i vizuální efekty v podání divadelního souboru ROZKOŠ. Sama Hanka Malinová dodává: „Úplně nová a navýsost aktuální divadelní hra zobrazující důsledky úplně jiné migrace než té, které se xenofobně děsíme.“

DIVADELNÍ SOUBOR ROZKOŠ – Aktuální rozpis představení Kráska a Bojovník 

Datum Místo Název akce
Sobota 24. 11. 2018 Bratislava ERROR, Web

festival bezdomoveckých divadel

Neděle 25. 11. 2018

15:00

Brno

Galerie 13, Panská 13

Kráska a Bojovník v Brně,

Křest knihy Hany Malinové 

Neděle 9. 12. 2018

18:00

Hradčanské náměstí 12, Praha 1, prostory galerie ve 2. patře Sexy adventní zpívání“  nejen koled, ale i výběru toho nejlepšího z našich odehraných představení v podání divadelního souboru ROZKOŠ.

Snímky z představení:

img 2572  img 2623
 
   

Více fotografií z představení naleznete ve fotografiích.