English

Aktuality

R-R v akci: Během AIDS DAY jsme otestovaly téměř 150 lidí

Celkem 148 zájemců a zájemkyň jsme otestovaly při akcích konaných v rámci Dne boje proti AIDS 2012. Všechny testy měly negativní výsledek. Úleva při sdělování negativního výsledku na HIV byla u lidí často velmi zjevná. Novinkou nejen pro ROZKOŠ bez RIZIKA bylo testování zákazníků nočního klubu. Této příležitosti využilo v holešovickém ShowParku Market celkem 16 lidí. V našich centrech jsme lidem nabídly také výstavu fotografií o projektu R-R v Zimbabwe. Pod textem naleznete fotogalerii z testování.

 

Týmy R-R a AIDS DAY 2012:

 

Brno – V Brně jsme testovaly 30. listopadu na dvou místech. Během dne v centru R-R a večer v podniku Záhrada café therapy, kde se testovalo slinnými rychlotesty. V každé místnosti se něco dělo. V první byl koncert Dee O´Meara, v další místnosti probíhalo testování a poradenství a v poslední se promítala prezentace o R-R, Zimbabwe a o HIV a PPI. Za celý den se nechalo otestovat 22 osob, otestovat se nechali i lidé z Irska, Itálie nebo  Argentiny. Hodně diskutovaným problémem bylo téma nevěry.

 

České Budějovice – V jihočeské metropoli jsme v poslední listopadový den otestovaly 10 lidí. Při poradenství se lidé často ptali na projevy AIDS, a za jak dlouhou dobu se projeví příznaky nemoci.

 

Jihlava – Testy v Jihlavě probíhaly v nákupním centru City park v pondělí 3. prosince. Otestovaly jsme 29 zájemců.  V rámci AIDS Day se konala i beseda s panem Oldřichem Baštou, který středoškolákům přiblížil život s HIV.

 

Liberec – K AIDS DAY se připojil také Liberecký tým R-R. Navštívily jsme na Liberecku dva noční kluby a nabídly pracovnicím testování na HIV a syfilis. Pro klientky jsme si připravily vědomostní kvíz k bezpečnějšímu sexu a balíčky s drobnými dárečky, které byly zaměřené hlavně na prevenci pohlavních infekcí, takže obsahovaly kondomy, lubrikanty a informační brožury.

 

Ostrava – Ostravský tým R-R se přidal k akci World AIDS Week Ostrava. Ve středu 28. listopadu jsme nabízely s naší žlutou sanitkou testování nedaleko Stodolní ulice. Jít na testy se nakonec odhodlalo 43 lidí. Nejčastějším důvodem bylo rizikové chování a to sex bez kondomu s náhodným partnerem (31 lidí). O den později Hana Malinová představila formou přednášky úspěšné zahraniční aktivity R-R na Ukrajině a v Zimbabwe.

 

Praha – Dopoledne 30. listopadu proběhlo testování na HIV v našem centru. Večer jsme se pak vydaly do holešovického klubu Showparku Market, kde jsme poskytovaly testování zákazníkům a obsluhujícímu personálu. Celkem jsme otestovaly 44 lidí. Nejstaršímu zájemci bylo přes sedmdesát let. Nabízely jsme i poradenství k bezpečnějšímu sexu. Hodně dotazů bylo směřováno k orálnímu sexu a rizikům nákazy při této praktice, kdy jsme zdůrazňovaly nutnost používat kondom jako ochranu před přenosem pohlavní infekce.

 

Testování v rámci AIDS DAY 2012 podpořily: LABOSERV, OraQuick, ER Fashion, LAB MARK, MS TRADE, GEER MEDICAL, SZÚ.

Foto: Týmy R-R

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek