English

Aktuality

Thumb
Thumb

Připravujeme pro vás workshopy na téma intimní asistence

Během následujícího půl roku proběhnou tři semináře, které povedou díky podpoře Programu švýcarsko-české spolupráce zahraniční odborníci. Workshopy se uskuteční v Praze v následujících dnech:

30. – 31. 3. 2015
1. – 2. 7. 2015
24. – 26. 8. 2015

První dva semináře povedou švýcarští partneři z organizace InSeBe, Erich Hassler a Eva Zylka. InSeBe se zabývá doprovázením osob se zdravotním hendikepem na jejich cestě k osobnímu rozvoji a sebepoznání. SEXUÁLNÍ ASISTENCÍ se InSeBe zabývá od října 2008, kdy organizace získala osvědčení kvality pro sexuální asistenci v rámci Institutu pro sebepoznání osob se zdravotním hendikepem. Kurz bude ukončen certifikátem. Některá z témat workshopů budou následující:

  • Co sexuální poradenství / sexuální asistence poskytuje?
  • Metody a cíle sexuálního poradenství / sexuální asistence
  • Emancipace a sebeurčení osob s hendikepem
  • Časové omezení sexuálního poradenství / intimní asistence

Druhý seminář na konci srpna povede zkušená lektorka v oblasti sexuální pedagogiky, která působí již 18 let v oblasti emocionální, intimní a sexuální asistence. Catherine Agthe Diserens se také již 20 let podílí metodicky na vytváření koncepcí pro Health Service, přednáší po celém světě a je Prezidentkou švýcarské asociace SEHP. Tento druhý seminář bude věnován konkrétním tématům z oblasti intimní asistence.

Kromě seminářů proběhne dne 3. 11. 2015 také mezinárodní konference, která bude určena pro zájemce/kyně o problematiku intimní a sexuální asistence. Pozvání na konferenci přijali všichni tři lektoři C. A. Diserens, E. Hassler, E. Zylka.

Více se o našich konaných akcích či o samotném tématu dozvíte na nově vznikajících webových stránkách, které vám již brzy představíme. Stránky budou plné nejen zajímavých článků, ale i odborných pojednání, rozhovorů či samotných aktualit nebo kontaktů.

Pro další informace sledujte naše webové stránky i nadále,

Za tým R-R, Bára Pšenicová

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. / Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.

Právo na sex aneb intimní asistence pro potřebné č. 157.

 svycari

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek