English

Aktuality

V sanitce R-R se lidé mohou během SestraFestu nechat zdarma otestovat na HIV

Žlutá sanitka ROZKOŠE bez RIZIKA (dále R-R) přijede 19. září do Žlutých lázní na festival ošetřovatelství SestraFest 2012. Festival lidem už po čtvrté připomene význam práce zdravotních sester. Tým R-R návštěvnicím a návštěvníkům představí méně známé ochranné pomůcky pro bezpečnější sex a zdravotní sestry R-R nabídnou možnost anonymního testování na infekci HIV. Vstup na festival je zdarma, v rámci doprovodného programu vystoupí kapely ROOOOMBAAAA a TROMBENIK.

Lidé na festivalu naleznou přes dvacet infostánků, kde se budou moci seznámit s různými zdravotnickými obory, nechat si změřit hladinu cukru, krevní tlak nebo třeba množství oxidu uhelnatého ve výdechu u kuřáků. „ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne prohlídku sanitky s  venerologickou ordinací, se kterou vyrážíme do terénu za klientkami ze sexbyznysu. Lidem představíme méně známé pomůcky pro bezpečnější sex jako je femidom a vaginální rouška,“ uvedla sociální pracovnice R-R Lucie Grolmusová.

Obdobně jako v minulém roce bude R-R nabízet i testování na HIV protilátky a poradenství k bezpečnějšímu sexu. „Testy na HIV budou probíhat formou rychlotestů OraQuick. Testy jsou anonymní a odebírají se vzorky slin, takže i zcela bezbolestné. Speciálně pro testování na SestraFestu nám je daroval jejich český distributor. Budeme tedy testovat zdarma. Výsledky se lidé dozví přímo na místě do 20 minut. Máme připravený i vědomostní kvíz na téma pohlavně přenosných infekcí. Lidem nabídneme i poradenství k bezpečnějšímu sexu,“ doplnila Grolmusová.  

Odpolední čas SestraFestu zpříjemní vystoupení hudebních kapel. Skupina Roooombaaaa zahraje romskou a balkánskou muziku zpestřenou o moravské a slovenské skladby. Uskupení Trombenik nabídne klezmerové melodie tedy lidovou hudbu s východoevropskými židovskými tóny. Soutěžně založení návštěvníci si mohou vyzkoušet hod dudlíkem, plenou nebo přebalování na čas. Více informací včetně úplného programu naleznete na stránkách SestraFestu: http://www.sestrafest.cz.

V rámci odborné části festivalu proběhne také celodenní konference zaměřená pro nelékařské zdravotnické profese. Program konference: http://www.sestrafest.cz/?page_id=665.

SestraFest pořádá občanské sdružení S-WORLD. Jeho cílemje realizace sdružovacího práva k organizování a výkonu jejich zájmové činnosti zaměřené do oblasti ošetřovatelství, zejména soustřeďování, sdílení, výměna a zprostředkování nejnovějších odborných informací a zkušeností v oblasti ošetřovatelství, jeho propagace a přiblížení široké veřejnosti včetně přednáškové činnosti, jakož i spolupráce s jinými zájmovými osobami a veřejností.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek