English

Řekli o nás

Thumb
Thumb

R-R v médiích: Karafiáty letos už potřetí zvelebí noční kluby a priváty

I terénní pracovnice na Jihlavsku od pátku navštěvují noční kluby a priváty, aby potěšily ženy pracující v sexbyznysu. „Na tento svátek vždycky připravíme karafiáty a ženám rozdáváme také drobné dárky, aby věděly, že na ně také někdo myslí.” uvedla Jana Lukeš, jihlavská terénní zdravotní pracovnice.

Pobočka Rozkoše bez rizika, sídlící ve vysočinské metropoli, nabízí poradenské i preventivní služby především pro ženy poskytující placené sexuální služby.

A proč se pracovnice z jihlavského poradenského centra zapojily do akce už potřetí? „Jsme velice potěšeny, jak na tu naši iniciativu obdarované ženy nahlíží. Jsou totiž velice mile překvapené, že je někdo vnímá jinak než jen jako ženu, která poskytuje placený sex,” přiblížila dojmy z akce Jana Lukeš.

To, že ten, kdo pracuje v sexuálním byznysu, musí čelit často stigmatizaci a nejrůznějším formám násilí, potvrzuje i Jana Poláková, vedoucí pražského poradenského centra Rozkoš bez rizika: „Naše klientky se potýkají s odsuzováním společností, s násilím ze strany zákazníků, ale i partnerů. Mnohdy trpí ztrátou sebevědomí, zažívají pocity viny, svou činnost tají před okolím. Darovanou květinou chceme vyjádřit respekt k jejich práci. Pracovat v sexbyznysu neznamená nechat si líbit násilí či nevhodné pracovní podmínky.”

V letošním roce svátek všech příslušnic něžného pohlaví připadá na neděli. A proto se v těchto dnech za sexuálními pracovnicemi vydávají kromě Jihlavy také terénní týmy v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Ostravě, Praze a Ústí nad Labem.

Nezisková organizace Rozkoš bez rizika letos oslaví dvacáté výročí svého vzniku. A ročně její služby využije více než tři tisíce klientek z celé republiky.

V letošním roce se chce Rozkoš bez rizika podrobněji zaměřit na problém násilí v sexuálním průmyslu. „V těchto dnech pracujeme na šetření, jehož cílem je zmapovat násilí v sexbyznysu včetně strategií, jak se lze násilí vyhnout. K tématu dokončujeme film, který vychází z reálných příběhů sexuálních pracovnic,” dodala Poláková.

Michaela Černá

Originál článku najdete na: http://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/karafiaty-letos-uz-potreti-zvelebi-nocni-kluby-a-privaty-20150307.html

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek