English

Aktuality

R-R podporuje: Mezinárodní den sexuálních pracovnic a pracovníků

Pondělního rána 2. června 1975 obsadilo kolem stovky sexuálních pracovnic pod vedením své kolegyně Ully kostel ve francouzském Lyonu. Ženy z ulic a veřejných domů tak před 37 lety protestovaly proti častým represím ze strany policie a proti sociálnímu vyloučení.

 

Protestní akce trvala zhruba týden a brzy si získala pozornost lokálních i celostátních médií. Ke svým kolegyním se přidaly i sexuální pracovnice v dalších francouzských městech například v Paříži nebo v Marseille.

 

Obsazení lyonského kostela ukončil po osmi dnech násilný zásah policie, při kterém byly protestující z místa vyhnány. Na první pohled tak akce skončila nezdarem. Sexuální pracovnice sice vznesly své nároky na důstojný život, ale odpovědní úředníci nebyli ochotní s nimi vést dialog.

 

Protestem však získaly řadu sympatií z řad veřejnosti a různých organizací. Mnozí lidé si začali uvědomovat nelehké postavení sexuálních pracovnic ve společnosti. Datum 2. června bylo následně stanoveno jako “International Sex Workers Day”.

 

Na snímcích je informační akce pro veřejnost, kterou v městském parku Skopje k letošnímu dnu sexuálních pracovnic a pracovníků uspořádala makedonská organizace STAR.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek