English

Aktuality

Thumb
Thumb

Pozvánka – 17. prosinec s Rozkoší bez Rizika na Palackého náměstí

Světový den za ukončení násilí si organizace pomáhající ženám a mužům ze sexbyznysu připomínají od roku 2003. Jeho znakem je červený deštník, který symbolizuje vzdor vůči diskriminaci sexuálních pracovnic a pracovníků.

Podle různých odhadů se práci v sexbyznysu věnuje v České republice nekolik tisíc žen, různých věkových i sociálních kategorií. Mnoho z nich jsou matky samoživitelky, které se ocitly v těžké ekonomické situaci.

Devět z deseti těchto žen zažilo od svých klientů násilí, často velmi kruté.

Dosavadní legislativní návrhy vycházely z názoru, že úplný zákaz činnosti sexuálních pracovnic bude znamenat, že problém zmizí. Z našich zkušeností a výzkumů vyplývá, že represe situaci naopak ještě zhoršuje. Žádný z návhrů zatím ale nebyl schválen a tak se ženy dostávají do šedé zóny, kde neplatí žádná jasná pravidla.

K tomuto tématu jsme v uplynulých letech vydali dvě výzkumné publikace: Jde to i jinak! Analýza vztahů sexuální práce, zákonů a policie a Tak tohle NE! Analýza násilí v sexbyznysu a jeho řešení.

Přijďte s námi uctít oběti zbabělého násilí, dozvědět se více o tomto tématu a i o nás. Přijďte si s námi v předvánočním shonu vypít šálek teplého čaje a připomenout si, že život není černobílý.

Budeme se na vás těšit 17. prosince od 12:30 na Palackého náměstí v Praze.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek