English

Aktuality

Thumb
Thumb

Otevíráme ordinaci v Ostravě!

Poradenské centrum R-R Ostrava od listopadu 2019 nabídne nově komplexní venerologické služby! Ženy starší 18 let, které pracovaly, pracují nebo se rozhodují začít pracovat v oblasti placených sexuálních služeb mohou tuto službu využívat už i v Ostravě. Vždy v pondělky, co 14 dní (nejbližší možné termíny jsou 11. 11., 25. 11., 2. 12., 16. 12. 2019) bude mezi 16:00 – 19:00 přítomna lékařka – veneroložka, která ženám nabídne vyšetření na pohlavně přenosné infekce.

Co všechno budou zdravotní služby konkrétně zahrnovat?

  • vyšetření na HIV a syfilis a hepatitidu B a C z krve,
  • stěry z pochvy a děložního čípku (kapavka, chlamydie),
  • stanovení diagnózy a léčby,
  • těhotenský test,
  • informace o zásadách bezpečnějšího sexu a jak se chránit v sexbyznysu (distribuce informačních materiálů a prostředků prevence – kondomy, lubrikanty).

Ženy k nám mohou přijít bez objednání a vyšetření jim bude nabídnuto do konce roku zcela zdarma.

Mohou využít nejenom vyšetření z pochvy a děložního čípku, ale i stěr z krku (před vyšetřením je nutné alespoň 2 hodiny nejíst, nepít, nežvýkat, nekouřit) a konečníku po nechráněném rizikovém styku.

Ideální samozřejmě je, pokud na vyšetření chodí pravidelně. Doba, za kterou je možné infekce detekovat, je různá. Např. u HIV je nutné dodržet odstup minimálně 2 až 3 měsíce od posledního rizikového styku – testy vypovídají o stavu před 2 až 3 měsíci, nikoli o tom současném stavu. Negativní výsledek je nutné s časovým odstupem “přetestovat”!

Každé pondělí mohou ženy vedle zdravotních služeb využít i sociální a právní poradenství a terapie – pomoc v krizi a osobních problémech, preventivně edukační poradenství zaměřené na snižování rizik, informační materiály a prostředky prevence, pomoc při hledání zaměstnání a ubytování, pomoc v soudních – trestně právních a jiných sporech včetně konzultací s právničkou.

Slavnostní otevření venerologické ambulance v Poradenském centru R-R Ostrava proběhne 3. 12. 2019! Podrobné informace jsou dostupné ve Facebookové události.

Tento projekt můžeme realizovat díky podpoře Statutárního města Ostravy.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek