English

Aktuality

Thumb
Thumb

Na budějovický Majáles preventivně?

České Budějovice – R-R nabídne mobilní testování na HIV. V rámci patnáctého ročníku neziskového festivalu „Budějovický Majáles“, který se uskuteční v týdnu od 20. do 25. května 2018 v centru města. Kromě hojné zábavy bude k dispozici také mobilní testovací místo ROZKOŠE bez RIZIKA (R-R) – žlutá ambulance nabízející anonymně a zdarma testování na HIV.

Poradenské centrum R-R v Českých Budějovicích na Majáles přijede svojí žlutou testovací ambulancí. „Budeme provádět bezplatné testování na HIV infekci s výsledkem na počkání – tedy do 15. minut. Součástí testování veřejnosti v terénu jsou i další preventivní aktivity, například poradenství k sexuálně přenosným chorobám. K dispozici bude zdarma dostatek kondomů, ale i dalších preventivních materiálů“ říká vedoucí českobudějovického centra R-R Monika Kochlöflová, která se s týmem poradenského centra České Budějovice účastní Majálesu po třetí.

R-R bude v rámci Budějovického Majálesu testovat bezplatně a anonymně na HIV infekci ve středu 23. 5. od 15:00 do 19:00 a v pátek 25. 5. od 14:00 do 19:00. Naleznete ji v ulici Sokolský ostrov 4, u plaveckého bazénu. Test se provádí odebráním kapky krve z prstu, výsledek je na počkání.

„V jihočeském kraji žije podle kumulativních údajů k 31. 3. 2018 celkem 102 HIV pozitivních osob z celkových 3218. Možná se to nezdá na celý kraj mnoho, na druhou stranu 2 osoby (muž a žena) byli diagnostikovány v posledním měsíci, tedy březnu. Je důležité znát svůj zdravotní stav, tedy i HIV status“ dodává Kochlöflová.

Kompletní program festivalu naleznete na webu www.budejovickymajales.cz. Preventivní aktivity a HIV testování se uskuteční za podpory města České Budějovice, které podpořilo i preventivní a osvětové aktivity neziskových organizací Jihočeský streetwork Prevent a Salesiánské středisko mládeže – Dům dětí a mládeže ČB. Zmíněné organizace nabídnou interaktivní hru „toxibrýle“, poradenství v oblasti rizikového chování, nebo volnočasovou aktivitu fotbálek.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje přes dvacet pět let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R čtyři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení.

 Kontakt pro média: Bc. Monika Kochlőflová, vedoucí poradenského centra České Budějovice   M: +775 133 133 E: budejovicko@rozkosbezrizika.cz

Zpracoval/a: Michael Daniel Jettmar, jettmar@rozkosbezrizika.cz

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek