English

Aktuality

Thumb
Thumb

Evropský týden testování 2019

Evropský týden testování je od roku 2013 kampaní, do které se zapojují různé organizace po celé Evropě a společně se sdružují v iniciativě European testing week. Tato kampaň nabízí prostor pro sdílení zkušeností s průběhem testování, materiály a doporučení. Výsledkem je i sběr společných dat z testování veřejnosti na HIV s cílem zvýšit zájem o něj i povědomí o jeho důležitosti.


Evropský týden testování nabízí partnerům napříč Evropou jedinečnou příležitosti sjednotit se, zvýšit povědomí o včasném testování na HIV a hepatitidu u osob s rizikovým chováním. V rámci tohoto týdne mnoho organizací rozšiřuje svoji běžnou provozní dobu nebo se svojí mobilní poradnou vyjíždějí přímo do míst, kde se lidé scházejí.
Iniciativa se stále rozvíjí. Původní testování na HIV bylo rozšířeno o testování na hepatitidu a od letošního roku přibyl k podzimnímu testování (realizovaný v listopadu) i jarní testovací týden. Jarní termín se koná v květnu.


V roce 2018 se více než 700 organizací z 53 zemí zúčastnilo testovacího týdne. Díky tomu zná tisíce lidí po celé Evropě svůj zdravotní stav HIV a hepatitidy.


Tento rok jsme se připojili k jarnímu Evropskému testovacímu týdnu v květnu. Naše testování probíhalo na 4 místech v ČR a využilo ho 185 osob:

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek