English

Aktuality

Thumb
Thumb

Doporučení pro sexuálně pracující

Myslete na svoje zdraví i na zdraví nás všech – chraňte se před koronavirem!

Obecná doporučení

Víme, že tohle vše jste už četli nebo slyšeli mnohokrát, přesto vám základní zásady zopakujeme:

 1. Umývejte si pravidelně ruce antibakteriálním nebo dezinfekčním mýdlem, pokud ho nemáte, alespoň běžným mýdlem.
 2. Dezinfikujte si ruce antibakteriálním gelem nebo dezinfekcí na ruce.
 3. Můžete použít ubrousky napuštěné alkoholem na dezinfekci různých povrchů (kliky apod.) a věcí (mobilní telefon apod.)
 4. Používejte roušku nebo si zakrývejte ústa a nos šátkem či šálou.
 5. Minimalizujte všechny osobní kontakty!
 6. Při rýmě používejte jednorázové kapesníčky, ihned je po použití zlikvidujte. Nejlépe spálit, nebo dát do igelitového sáčku a dát do odpadkového koše. V žádném případě neodhazovat na zem.
 7. Pokud kýcháte, určitě ne do dlaně, ale na jednorázový kapesník nebo na rukáv na předloktí.

V době zvýšeného rizika nákazy koronavirem nedoporučujeme poskytovat sexuální služby!!

Vystavujete se trojímu riziku:

 • Že se sám nebo sama nakazíte!

Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí, to znamená, po úzkém kontaktu s osobou, na které často NEPOZNÁME, že je nakažená.

 • Riziku trestního stíhání: poskytování erotických služeb by mohlo být postihnuto pokutou jako porušení opatření vydaných v nouzovém stavu.

Stát se odmítá k poskytování sexuálních služeb postavit jako k běžné živnosti a legálnímu zdroji příjmů, a tudíž nemohl samozřejmě ani vydat žádné opatření, kterým by upravoval, za jakých podmínek se mohou sexuální služby poskytovat např.  zda poskytovatelé sexuálních služeb mohou mít „otevřeno“ nebo nabízet sexuální služby na veřejných stanovištích (kde dosud neplatí vyhláška zakazující nabídku sexuálních služeb).

 • Pokud byste se vy sám nebo vy sama nakazil/a koronavirem (ani byste o tom, hlavně zpočátku nemusel/a vědět) a stalo by se, že nakazíte svého zákazníka event. zákaznici, může to být pro vás velmi problematické, protože se může jednat o trestný čin Šíření nakažlivé lidské nemoci. I kdyby tomu tak nebylo, může se stát, že zákazník vás bude jmenovat jako možný zdroj nákazy. Můžete tak také přijít o anonymitu.

Pokud i přes to uvažujete o poskytování sexuálních služeb, stáhněte si naše stručná doporučení.

Livechat, skype a telefon?

Pokud hledáte cestu, jak se stále uživit „v řemesle“, doporučujeme vám např. nabízet distanční sexuální služby, prostřednictvím telefonu, skypu apod. Máte pocit, že to zákazníci nebo zákaznice nechtějí? Uvažte, že i oni se bojí a možná by od vás tuto službu (alespoň dočasně) z vaší strany uvítali.

Doporučení:

 • Dejte si pozor na to, jaké údaje o sobě zveřejňujete – osobní údaje, erotické fotografie s Vaší identitou, videa, jméno a příjmení. Mohou být zneužity a použity proti Vám. Zveřejněné fotografie s Vaší identitou na internetu pořád zůstávají, některé podniky je dále používají, i když u nich již nepracujete.
 • Pokud zvolíte formu, kde budete se zákazníkem komunikovat prostřednictvím videa, počítejte s tím, že si vás může nahrát. Minimalizovat rizika můžete, pokud si vezmete škrabošku nebo něco podobného. I tak však můžete být rozpoznatelná.
 • Snažte se, aby na videu nebyla vidět vaše viditelná tetování, výrazné šperky, které nosíte třeba i mimo práci.
 • I tyto služby byste měla provádět “legitimně” a plnit zákonné podmínky. Bližší informace o tomto tématu můžete najít na naší Internetové poradně R-R (poradna-rr.cz)
 • V případě poskytování služeb po telefonu, vyhněte se používání vašeho soukromého čísla.

 

Máte dotazy? Obraťte se na nás na chatu nebo si s námi můžete promluvit i na telefonních číslech (stačí nám poslat SMS nebo prozvonit a my se vám ozveme):

703 143 240 (Praha)

724 180 136 (Brno)

777 180 188 (České Budějovice)

734 152 302 (Ostrava)

 

 

Násilí k sexuální práci nepatří

Mezinárodní den proti násilí na ženách a mužích pracujících v sexbyznysu nám dává možnost otevřít témata bezpečí sexuálních pracovnic a pracovníků, podmínek práce…
celý článek

Jaké to je nechat se testovat?

Je úterý odpoledne, na Hlavním nádraží vystupuji z metra. Na facebooku jsem viděla letáček a vím, že sídlo ROZKOŠE bez RIZIKA je v…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek