English

Aktuality

Thumb
Thumb

ROZKOŠ bez RIZIKA v Ostravě

Slavnostní otevření poradenského centra je naplánováno na pátek 18. srpna od 12:00 na adrese Macharova 965/7 v Ostravě v Přívoze. Od 14:00 bude akce za vůně guláše pokračovat v nedaleké hospodě Dřysty v kisni (Wattova 10) koncertem ostravské vítkovické skupiny Mamalör a výstavou industriálních fotografií Terezy Musilové z Brna.

Nové poradenské centrum na Macharově ulici bude fungovat jednou týdně v pevně stanovenou dobu, konkrétně v úterý od 16 do 19 hodin. Pro objednané kdykoli během pracovní doby od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin.

Vedle zdravotních služeb bude zajištováno i sociální a právní poradenství a terapie – pomoc v krizi a osobních problémech, preventivně edukační poradenství zaměřené na snižování rizik, informační materiály a prostředky prevence, sociálně právní poradenství, pomoc při hledání zaměstnání a ubytování, pomoc v soudních – trestně právních a jiných sporech včetně konzultací s právničkou.

DSC 0456

Individuální terapie pak bude zaměřena na pomoc při řešení osobních, citových, partnerských, rodinných, pracovních či jiných problémů prostřednictvím pravidelných setkávání s terapeutkou.

Poradenské a terapeutické služby jsou dobrovolné, bezplatné a mohou být poskytnuty i anonymně.

opzTento projekt je podpořen dotací MPSV ČR, z operačního programu Zaměstnanost (OPZ). Výzva: Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám.

ROZKOŠ bez RIZIKA působí v Moravskoslezském kraji (MSK) od roku 2007. Tým ve složení terénní sociální pracovnice a terénní zdravotní edukační pracovnice (registrovaná zdravotní sestra) vyjíždí čtyřikrát do měsíce během celého roku do nočních klubů, „privátů“ a na ulici. Při terénní práci poskytují zdarma odborné sociální poradenství a rychlotesty na HIV a syfilis. Dle individuálních potřeb zajišťují klientkám kontakty na další organizace či doprovody do dalších zařízení a institucí.

Průměrně třikrát do roka vyjíždí tým do terénu s pojízdnou dermatovenerologickou ambulancí, ve které nabízí venerologické vyšetření včetně stěrů z pochvy a děložního čípku a pravidelně i testovaní pro veřejnost na HIV.

Za rok absolvují v Moravskoslezském kraji pracovnice R-R kolem padesáti terénních výjezdů.

Pochod s červenými deštníky – 17. prosince 2016

Fotografie z pochodu R-R proti násilí na sexuálních pracovnicích. Vycházeli jsme z Karlova náměstí, kde nabízíme klientkám naše sociální poradenství a zdravotní služby,…
celý článek

Konference R-R: Strukturální násilí a ženy ze sexbyznysu

V polovině června 2016 uspořádala R-R konferenci k tématu násilí a nekorektního jednání ze strany policie a strážníků vůči sexuálním pracovnicím. Žádost o…
celý článek

Testování veřejnosti na HIV s Toulavou sanitkou R-R

Během letošních testování veřejnosti jsme odhalili už tři nové případy HIV. Buďte na sebe opatrní, a když si nejste jistí zdravím svého sexuálního…
celý článek