English

Aktuality

ROZKOŠ bez RIZIKA uctila památku zavražděných sexuálních pracovnic a pracovníků

ROZKOŠ bez RIZIKA se 17. prosince připojila k Světovému dni za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích a pracovnících. Členky a příznivci R-R uctili památku násilně zabitých sexuálních pracovnic a pracovníků pochodem s červenými deštníky a následně sestavili ve Vrchlického sadech Zeď proti násilí. Pod článkem naleznete snímky z akce.

 

Podle dostupných informací bylo v České republice od roku 2000 zavražděno osmnáct sexuálních pracovnic a dva sexuální pracovníci. Za každého z nich dnes pracovnice a příznivci R-R zapálili ve Vrchlického sadech u pomníku rudoarmějců svíčku.

 

„Není výjimkou, že naše klientky mají s projevy násilí zkušenost jedenkrát i dvakrát měsíčně. Kvůli své práci se bojí případy hlásil na policii, takže se řada z nich nikdy nevyšetří, „ uvedla k akci R-R Lucie Šídová.

 

„Rozhodly jsme se tento problém zviditelnit a naše terénní pracovnice sesbíraly během uplynulých dvou měsíců několik příběhů, které dokumentují, s jakým jednáním se musí sexuální pracovnice i sexuální pracovníci někdy vypořádat,“ doplnila Šídová. Na jednu ze zpovědí se můžete podívat zde: http://www.rozkosbezrizika.cz/aktuality/nenechte-si-ublizovat-dejte-na-svou-intuici, další brzy zveřejníme.  

 

Světový den za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích a pracovnících si organizace, které pomáhají ženám a mužům ze sexbyznysu, připomínají od roku 2003. Jeho symbolem je červený deštník, který symbolizuje vzdor vůči diskriminaci lidé pracujících v sexbyznysu. Den vznikl k uctění památky obětem sériovéhovraha od „Zelené řeky“ (the Green River Killer), který byl usvědčen z 49 vražd žen a mladých dívek, zejména prostitutek.

 

Foto: Jan Losenický

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek