English

Aktuality

ROZKOŠ bez RIZIKA bude na finále GAYMAN 2012 testovat na HIV

V pátek 31. srpna se definitivně rozhodne, který z osmi finalistů vyhraje titul GAYMAN 2012. V soutěžní porotě usedne řada osobností včetně zpěvačky Marcely Březinové nebo Miroslava Hlavatého, ředitele pražského Domu světla. Během večera bude ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) zdarma a anonymně testovat zájemce a zájemkyně na HIV. V porotě R-R zastoupí její zakladatelka Hana Malinová.

 

Akce se koná v Temple Clubu (Michalská 29) v prostorách odsvěceného kostela sv. Michaela Archanděla v Praze na Starém Městě a její začátek je ve 20 hodin. Vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketportal. Část výtěžku poputuje na podporu pražského Domu světla, který pomáhá lidem postiženým nemocí AIDS nebo nakaženým virem HIV. Další informace k finálovému večeru najdete na stránkách soutěže: http://www.gayman-cr.cz.

 

R-R se v poslední době snaží rozšířit nabídku testování na HIV a poradenství pro širokou veřejnost. Kromě tradičního testování během Světového dne boje proti AIDS (1. prosince) nově nabízí každé úterý anonymní testování veřejnosti centrum R-R v Českých Budějovicích. Možnost nechat se týmem R-R vyšetřit na protilátky HIV budou mít také návštěvníci blížícího se festivalu ošetřovatelství SestraFest, který se koná 19. září v areálu Žlutých lázní.

 

„Za posledních deset let se počet lidí nakažených virem HIV v České republice ztrojnásobil. Údaje za rok 2012 hovoří už o 1719 pozitivních případech, přesto je v některých městech dostupnost testování kvůli nedostatku finančních prostředků spíše omezována,“ uvádí za R-R její výkonná ředitelka Lucie Šídová. Zřejmě i z toho důvodu v naší zemi soustavně klesá počet lidí, kteří se nechají na tuto pohlavní infekci dobrovolně vyšetřit. „Část české společnosti se stále domnívá, že infekce HIV je záležitostí pouze určitých skupin jako jsou sexuální pracovnice, homosexuálové nebo třeba drogově závislí. Ohroženi jsou ale také všichni lidé s rizikovým sexuálním chováním,“ doplňuje Šídová.

 

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

 

Kontaktní osoba: Lucie Šídová

E-mail: sidova@rozkosbezrizika.cz

Mobil: 724 760 171

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek