×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110

Zjistili jsme pro vás - sexuální asistence. V poslední době v médiích hodně diskutované téma, které má své příznivce, ale i odpůrce. Co člověk, to názor, co handicap to originál s různými možnostmi a potřebami. Jak je to tedy se sexuální asistencí, podporou státu atp.? Vyzpovídali jsme sexuální asistentku Vladanu, propagátora sexuální asistence vozíčkáře Tomáše Pika a ředitelku organizace Rozkoš bez rizika Mgr. Lucii Šídovou, kteří nám otevřeně odpovídali na naše dotazy .... (Text je přejatý z portálu: http://www.zijushandicapem.cz/)

Rozhovor byl natočen 15. listopadu 2015 a jeho cílem je informovat zájemce a zájemkyně o tématu sexuální asistence. Snažíme se v něm zodpovědět nejčastěji kladené otázky, popsat, co se na poli sexuální asistence již realizovalo a co plánuje ROZKOŠ bez RIZIKA do budoucna. Také se v něm dozvíte některé postupy spojené se zaváděním sexuální asistence v České republice. Rozhovor s výkonnou ředitelkou a psychoterapeutkou organizace ROZKOŠ bez RIZIKA Lucií Šídovou vedla Barbora Pšenicová, manažerka projektu Právo na sex.

Následující rozhovor byl pořízen během měsíce srpna. Jeho hlavním aktérem je Milan Langer, ředitel Trendu vozíčkářů. Dozvíte se v něm, jaký je postoj člověka, který se podílí na rozvoji sexuální asistence v ČR. Názory pana Langera jsou pro nás inspirativní a my věříme, že budou i pro vás. Rozhovor pro R-R natočila a vedla Bára Pšenicová.

Tento rozhovor byl pořízen mezi Ninou de Vries a Ruth Terinde, Gestalt terapeutkou a ředitelkou Institutu pro autismus v Ibbenbüren. Byl natočen v roce 2006 (jeho část nám poskytla Nina de Vries). Nina de Vries zde vystupuje jako sexuální asistentka klienta Adama, se kterou je rozhovor točen. Ruth je naopak terapeutkou, která začala následně s Adamem pracovat na popud Niny, v rámci rozhovoru je tazatelka.

Lucie Šídová je výkonnou ředitelkou a terapeutkou nevládní organizace ROZKOŠ bez RIZIKA, která se přes 22 let zaměřuje na oblast sexbyznysu a pomoc ženám, které se v něm pohybují. Lucie vystudovala sociální práci a sociální politiku na Univerzitě v Hradci Králové. Je psychoterapeutkou, soustředí se na témata odchodu ze sexuální práce, sexuálního násilí a rovných příležitostí.

Jelikož je v ČR kolem tématu sexuální a intimní asistence stále hodně nejasností, doptávaly jsme se během návštěvy u švýcarské organizace InSeBe na řadu věcí. Některé z našich otázek včetně odpovědí od kolegů a kolegyň z InSeBe najdete níže.

Přečtěte si rozhovor o profesi sexuálních asistentek a asistentů. Na otázky Ladislava Šumbery (server Lidé mezi lidmi) odpovídala výkonná ředitelka R-R Lucie Šídová. Originál rozhovoru najdete na: http://bit.ly/1kLeYAx.
     Od počátku 90. let se u nás stále častěji hovoří o právech handicapovaných. Boří se bariéry, které brání volnému pohybu lidem na vozíku, přibývají bezbariérové vozy veřejné dopravy, vznikají organizace hájící zájmy postižených a mnohá politická strana považuje za čest mít ve svém středu handicapovaného člověka. Lidé tleskají postiženým sportovcům, obdivují jejich výkony, ale málokdo si za těmito borci dokáže představit postiženého, co by obyčejného člověka, který má stejné potřeby jako každý jiný. „Zdravý člověk" se před nimi často ostýchá mluvit o svých zážitcích, a pokud se týká sexu, to už je úplné tabu.

EasyCookieInfo

« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Audio příběh