English

Aktuality

R-R v akci: Světlo pro AIDS a testování HIV v Jihlavě

V pondělí 21. května se mohou občané Jihlavy nechat zdarma otestovat na HIV. Testování pořádá v rámci akce „Světlo pro AIDS“ jihlavský tým sdružení ROZKOŠ bez RIZIKA. Lidem nabídneme i poradenství ohledně pohlavních infekcí a bezpečnějšího sexu.

 

Testování bude probíhat v City Parku v centru zdraví VZP mezi 14. a 18. hodinou. „Testování je samozřejmě anonymní. Podle posledních průzkumů zvláště mladí lidé v ČR podceňují preventivní opatření proti přenosu pohlavních nemocí a stávají se tak horkými adepty na status příjemce virové nálože. Zájemcům a zájemkyním proto poskytneme také odborné poradenství, jak se před pohlavními infekcemi správně chránit“, uvedla Lucie Šídová z R-R.   

 

Jen během loňského roku bylo v naší zemi zjištěno 153 nových HIV pozitivní případů. Celkový počet HIV pozitivních osob tak dosáhl 1696 případů. Skutečný počet lidí s HIV je ale podle odhadů přibližně desetkrát vyšší a v posledních letech bohužel stoupá.

 

Jedním z hlavních cílů R-R je udržet nízký počet HIV pozitivních a nemocných s AIDS v ČR. „Snažíme se proto snížit sociální a zdravotní rizika nejen u žen pracujících v sexbyznyse, ale i u širší populace. Během své existence jsme provedli přes 33 tisíc vyšetření na HIV,“ dodala Šídová. 

 

„Světlo pro AIDS“ je celosvětová akce věnovaná obětem této nemoci. Jihlava pořádá happening, který má vyjádřit podporu HIV pozitivním a AIDS nemocným lidem v České republice, již po páté za sebou. Studenti a studentky jihlavských škol zapálí v pondělí 21. května ve 12 hodin na Masarykově náměstí svíčky okolo červené stužky – symbolu HIV a AIDS. Budeme rádi, když se k akci přidáte. 

 

Happening Světlo pro AIDS podpořily Zdravé město Jihlava, KOUS Vysočina, o. s. a Kraj Vysočina. Partnery akce jsou Státní zdravotní ústav, dislokované pracoviště pro kraj Vysočina, Zdravá Vysočina, o.s., VZP ČR, Centrum zdraví, ROZKOŠ bez RIZIKA a Farmeko – Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední odborná škola, s.r.o.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek