English

Aktuality

Thumb
Thumb

Pozvánka – 17. prosinec s Rozkoší bez Rizika na Palackého náměstí

Světový den za ukončení násilí si organizace pomáhající ženám a mužům ze sexbyznysu připomínají od roku 2003. Jeho znakem je červený deštník, který symbolizuje vzdor vůči diskriminaci sexuálních pracovnic a pracovníků.

Podle různých odhadů se práci v sexbyznysu věnuje v České republice nekolik tisíc žen, různých věkových i sociálních kategorií. Mnoho z nich jsou matky samoživitelky, které se ocitly v těžké ekonomické situaci.

Devět z deseti těchto žen zažilo od svých klientů násilí, často velmi kruté.

Dosavadní legislativní návrhy vycházely z názoru, že úplný zákaz činnosti sexuálních pracovnic bude znamenat, že problém zmizí. Z našich zkušeností a výzkumů vyplývá, že represe situaci naopak ještě zhoršuje. Žádný z návhrů zatím ale nebyl schválen a tak se ženy dostávají do šedé zóny, kde neplatí žádná jasná pravidla.

K tomuto tématu jsme v uplynulých letech vydali dvě výzkumné publikace: Jde to i jinak! Analýza vztahů sexuální práce, zákonů a policie a Tak tohle NE! Analýza násilí v sexbyznysu a jeho řešení.

Přijďte s námi uctít oběti zbabělého násilí, dozvědět se více o tomto tématu a i o nás. Přijďte si s námi v předvánočním shonu vypít šálek teplého čaje a připomenout si, že život není černobílý.

Budeme se na vás těšit 17. prosince od 12:30 na Palackého náměstí v Praze.

Pochod s červenými deštníky – 17. prosince 2016

Fotografie z pochodu R-R proti násilí na sexuálních pracovnicích. Vycházeli jsme z Karlova náměstí, kde nabízíme klientkám naše sociální poradenství a zdravotní služby,…
celý článek

Konference R-R: Strukturální násilí a ženy ze sexbyznysu

V polovině června 2016 uspořádala R-R konferenci k tématu násilí a nekorektního jednání ze strany policie a strážníků vůči sexuálním pracovnicím. Žádost o…
celý článek

Testování veřejnosti na HIV s Toulavou sanitkou R-R

Během letošních testování veřejnosti jsme odhalili už tři nové případy HIV. Buďte na sebe opatrní, a když si nejste jistí zdravím svého sexuálního…
celý článek