Online poradenství pro ženy pracující v sexbyznysu

Online poradna nabídne prostor pro poradenství ženám, které chtějí zůstat v anonymitě, protože se obávají stigmatu, ale potřebují poradenství. Domníváme se, že se takto dostaneme do kontaktu i se ženami, které nikdy nevyužily našich služeb právě díky obavě z prozrazení. Nakontaktujeme ženy, které o našich službách nikdy neslyšely, protože nás nemohly potkat např. při terénní práci v klubech, privátech či na ulici. Dojde k rozšíření dopadu poskytovaných služeb R-R a to na ženy, které pracují v oblastech, kde nemáme kamenná centra, kde se tedy nemohou potkat s naším terénním týmem. Online poradna bude mít celorepublikový dosah.

Tím, že je poradna anonymní, ženy se tak rychleji mohou zeptat na věci, na které by se v poradenství face to face zeptaly mnohem později. V kyberprostoru odpadá strach a stud se zeptat na jakékoliv téma. Online služby šetří čas, umožňuje pracovat tempem klientky, rychleji se překonají různé bariéry.

Chat pro změnu nabídne ženám anonymní poradenství. Výhodou je také dostupnost pro ženy po celé ČR i tam, kde nemáme kamenná centra. Přes chat je možné poskytovat sociální, zdravotní či jiné poradenství, ale i terapii. Častým tématem v poradenství face to face je téma bezpečnosti práce v SB.  Tak tomu i bude v poradenství online. Cítíme, že bude tak možné dostat se k tématu násilí daleko dříve než při běžných terapiích. Tato témata jsou totiž často otevírána až po několika sezeních a my věříme, že online cestou bude možné rychleji problém zachytit. Budeme moci ženám radit, jak si vytvořit bezpečnostní plány, jak předcházet násilí a jak ho případně řešit.  

Tento projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Název projektu: Online poradenství pro ženy pracující v sexbyznysu č. 3720011

Období realizace: 1. 4. 2015 – 31. 3. 2016

Cíle projektu:

Cílem je zavést nové služby pro ženy ze SB a rozšířit tak okruh žen, kterým bude poskytnuto poradenství (např. poradenství k tématu násilí na ženách). Oslovení i žen, které doposud z důvodu anonymity naše služby nevyužívaly. Dalším cíle je šířit osvětu a poskytovat poradenství k tématu násilí online. V rámci online poradny bude záložka s tématy, které řeší v SB. Nový leták k násilí v kyberprostoru.

Cílem konkrétním pak je:

  • Rozšíření cílové skupiny o ženy, které chtějí vstoupit do SB a ty, které chtějí zůstat v anonymitě a jiných služeb by v R-R nikdy nevyužily.
  • Rozšíření služeb poskytovaných v R-R pro ženy ze SB o online poradnu, chat a terapii online. Rozvoj online poradny a chatu reflektuje změny v SB. Cílem je ženy z online prostoru získat i pro další poradenství v kamenných centrech (zdravotní služby, sociální poradenství, terapie face to face).

Cílová skupina:

Ženy:

  1. které chtějí vstoupit do SB
  2. pracující v SB
  3. které zatím nevyužily služeb R-R
  4. které ze SB chtějí odejít a potřebují získat podporu a překonat strach a obavy spojené s odchodem ze SB
  5. které ze SB odešly a potřebují zpracovat své zážitky, traumata ze SB a tím uzavřít tuto životní kapitolu

Aktivity projektu:

  1. Zprovoznění internetové poradny a rozvoj online poradenství
  2. Chatové poradenství
  3. Terapeutické služby a jejich rozvoj online

EasyCookieInfo

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Audio příběh