×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 110
16. 3. 2016

Nabídkou focení to začíná. Manipulací, výčitky a strachem končí. Braňte se!

Mnoho žen zaujal inzerát lákající na erotické focení pro zahraniční trh. Manipulace a přesvědčovací techniky nakonec vedly k tomu, že se ženy nechaly natočit při souloži. I přes sliby agentury jsou jejich fotografie a videa nyní veřejně dostupná i v České republice. Vyhněte se podobným manipulacím a braňte se! Přečtěte si doporučení, které jsme pro vás připravili.

Tématem se zabývá nedávná reportáž Očima Josefa Klímy, kde jsou popsány nekalé praktiky castingové agentury a výpovědi poškozených žen: http://play.iprima.cz/ocima-josefa-klimy/sezona-2016/ocima-josefa-klimy-2

S obdobnými zkušenostmi se za poslední dva roky čím dál častěji na R-R obrací také sexuální pracovnice.

Nenechte si to líbit, braňte se!

 • Pozorně si přečtěte smlouvu, kterou s vámi podnik či agentura chce uzavřít.
 • Nepodepisujte smlouvu, které nerozumíte nebo v situaci, kdy vás někdo k podpisu nutí.
 • Dejte si pozor na formulace typu, že s vašimi fotografiemi či videi bude objednatel nakládat podle jeho uvážení.
 • Vyžádejte si vždy druhý originál smlouvy, kterou si uložte na bezpečné místo.
 • Ujistěte se, jak bude nakládáno se smlouvou (a tedy vašimi osobními údaji), pokud již v podniku pracovat nebudete.
 • Všímejte si, k čemu a za jakých podmínek dáváte souhlas v uzavřené smlouvě (např. zda vaše fotografie či erotická videa mohou být zveřejněna).
 • Ubezpečení, že jde o fotografie nebo videa pouze pro zahraniční servery nestačí!!! Jakmile se snímky nebo spoty zveřejní na internet, nemůže jejich autor zaručit, kde všude se objeví. Je zcela běžnou praxí, že je lidé stahují a přehrávají na další servery, takže jsou dostupná i z ČR.
 • I pokud jste původně souhlasila s rozšiřováním pořízených vašich fotografií nebo videí, můžete svůj souhlas odvolat.
 • Při hrubém porušení smluvních podmínek ze strany provozovatele/agentury se můžete bránit - můžete odstoupit od smlouvy. Můžete také smlouvu vypovědět.
 • Můžete se bránit soudní cestou, aby byly Vaše fotografie a videa odstraněna ze stránek, na které je agentura umístila a které jsou, jak se ukázalo, z České republiky přístupné.
 • Máte také možnost podat trestní oznámení pro trestný čin Poškození cizích práv – pokud jste se dostala do situace, kdy agentura účelově zkreslovala informace tak, aby u vás vzniklo přesvědčení, že uživatelé z ČR nebudou moci vaše fotky a videa vůbec vidět.
 • Zvažte, zda vám stojí za to podepisovat smlouvy v klubech, privátech, agenturách atd., pokud jsou pro vás nevýhodné a nechrání vás. Domoci se stažení příp. uveřejněných fotografií či videí je obtížné.

Stalo se vám něco podobného? Potřebujete pomoci či si o situaci s někým promluvit? Obraťte se na nás. Domluvte si schůzku v centrech či nám napište od Internetové poradny R-R na: www.poradna-rr.cz. Kontakty naleznete na www.rozkosbezrizika.cz.

loga osf ng2

Prevencí násilí se R-R zabývá v rámci projektu "S tebou ne! aneb Prevence násilí na ženách v sexbyznyse", podpořeného  Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

logo justice

R-R realizuje projekt Poskytování právních informací ženám pracujícím v sexbyznysu díky podpoře Ministerstva spravedlnosti.

EasyCookieInfo

« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Audio příběh