English

Aktuality

Thumb
Thumb

Mezinárodní spolupráce s kolegy ze Srbska

prednaska s HanouNabitý program zahájilo pondělní setkání v pražském centru R-R, v jehož úvodu generální ředitelka Hana Malinová seznámila naše hosty s historií organizace, se službami, které poskytujeme a s výsledky výzkumů týkajících se různých forem násilí v oblasti sexbyznysu. Představila také specifické služby, mimo jiné divadelní soubor Rozkoš, jehož je principálkou a svou prezentaci doplnila o řadu příběhů a historek ze své dlouholeté intenzivní praxe.

Toto osobité a energické vyprávění bylo skvělým úvodem do činnosti R-R, na které poutavě navázaly kolegyně Kačka s Renatou s informacemi o konkrétní práci s klientkami. Vliv na naši práci s klientkami má bezesporu i město, v němž žijí. Jelikož nikdo z našich hostů předtím Prahu nenavštívil, připravili jsme na odpoledne procházku zaměřenou na pouliční prostituční scénu s osobou nejpovolanější, s naším dlouholetým spolupracovníkem, hercem divadelního souboru Rozkoš a nepřehlédnutelnou personou, Karimem.

prochazka pondeli

Snažili jsme se o zprostředkování komplexního obrazu o fungování NNO v ČR, a proto jsme oslovili i další organizace zabývající se touto problematikou. První pomyslnou „zastávkou“ druhého dne byl Dům světla, který se zaměřuje na problematiku HIV. Odpoledne pak hostila návštěvníky LaStrada, která představila téma obchodu s lidmi v ČR, kterým se dlouhodobě zabývá. Třetí den jsme připravili pro naše hosty téma legalizace prostituce a seznámili je též s projektem Právo na sex!. Témata byla skutečně náročná, ale i zajímavá pro nás i naše hosty. Sice jsme pracovali celý den, dle ohlasů však víme, že témata byla pro všechny velice přínosná. Mimo přednášení jsme měli i prostor pro sdílení zkušeností a možných podnětů pro další práci.

Streda legalizace

Každé z Poradenských center R-R má svoji osobitou atmosféru, a proto poslední den strávili naši hosté v Brně s našim brněnským týmem. Naše kolegyně ani státní svátek neodradil a připravily si diskuzi na téma násilí v sexbyznysu a strukturální násilí.

Brno

Nakonec jsme postupně pokryli zásadní témata R-R, a už teď se těšíme, že se také budeme moci podívat do Srbska na práci našich kolegů a kolegyň.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek