English

Aktuality

Do nového vztahu s jistotou. Jihočeská R-R od 12. června testuje veřejnost na HIV

Jihočeský tým ROZKOŠE bez RIZIKA (dále R-R) odpovídá na poptávku veřejnosti po anonymním testování na HIV. Lidem z Českých Budějovic a okolí nabízí nově tuto službu od 12. června. Prvních 20 zájemců a zájemkyň otestuje zdarma. R-R ve svém centru nabízí i poradenství k bezpečnějšímu sexu.

 

„Zavést testování veřejnosti na HIV jsme se rozhodli ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním je rostoucí počet nakažených HIV. Jen v posledním roce přibylo v ČR s touto diagnózou 153 lidí. Druhým důvodem je malá dostupnost anonymního testování na HIV v Jihočeském kraji. Svoji roli sehrál i zvyšující se počet žádostí o toto vyšetření ze strany zákazníků erotických klubů a sexuálních menšin,“ uvedla za jihočeské centrum R-R jeho vedoucí Monika Kochlöflová.

 

Testování probíhá pomocí rychlotestů, kdy je klientovi nebo klientce píchnutím odebrána kapka krve. Výsledek je znám okamžitě. Cena jednoho testu je 250 Kč a rovná se jeho pořizovací ceně a provozním nákladům. „Lidem se snažíme situaci co nejvíce zjednodušit, takže je testujeme anonymně, nemusí nám sdělovat svojí sexuální orientaci, ani zda je jejich sexuální chování rizikové. I přes pokroky v léčbě je AIDS stále nevyléčitelnou nemocí. Pokud například lidé chtějí začínat nový partnerský vztah, pak je určitě dobře, když si jsou jistí zdravím svého partnera,“ doplnil Kochlöflová.

 

Lidé se mohou nechat vyšetřit každé úterý vždy mezi 16. a 18. hodinou. Jihočeský tým R‑R sídlí v centru Českých Budějovic v ulici Česká 20.

 

R-R v jihočeské metropoli provozuje od loňského roku poradenské centrum pro ženy pracující v sexbyznyse. Kromě testů na sexuálně přenosné infekce svým klientkám nabízí sociální a zdravotní poradenství a poradenství v krizi a osobních problémech.

 

Testování veřejnosti podpořilo město České Budějovice.

 

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek