English

Aktuality

Divadlo R-R: Kukačky jedou na Moravu

V úterý 9. října vystoupí divadelní soubor Rozkoš se hrou Taťkové a kukačky aneb Všichni jsou úchylové Olomouci a v Brně. Olomoucké představení proběhne v rámci druhého ročníku Teatroterapeutické konference, brněnské vystoupení se uskuteční v Divadle u Stolu. Jste srdečně zváni!

„V nejnovější autorské hře divadelního souboru Rozkoš diváci nahlédnou do osudů neúplných, různě “poskládaných”, zkrátka ne právě vzorových rodin. Jejich osudy se krátkodobě protnou  na travesty show a pak se každému naplňuje jeho vlastní osud,“ uvedla ke hře její autorka a zároveň principálka divadelního souboru Hana Malinová.

Teatroterapeutická konference se koná v Regionálním centru Olomouc, Jeremenkova 42B. Soubor Rozkoš zde vystoupí ve 13:30. Představení v Brně začíná v 19:30, adresa divadla: Divadlo U stolu (budova Divadla Husa na provázku), ul. Zelný trh 9.

Divadlo  Rozkoš je sociálním divadlem, které spolupracuje s klientkami neziskové organizace ROZKOŠ bez RIZIKA.  „Cílem divadelních aktivit ROZKOŠE bez RIZKA je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně,“ doplnila Malinová. Soubor  má vlastní hry se zpěvy a celkem jich uvedl už jedenáct. V hře Taťkové a kukačky aneb všichni jsou úchylové se po dlouhé době, kdy se soubor profiloval jako ženské divadlo, objevují v hereckých rolích  i muži.

Divadelní soubor Rozkoš podporuje NADACE ŽIVOT UMĚLCE.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.

Testování veřejnosti

Jako každý rok, i letos budeme testovat veřejnost na HIV. Navštívíme několik festivalů a testovat se bude i na našich poradenských centrech v…
celý článek

17. prosinec 2017 pod červenými deštníky

Na násilí páchané na ženách a mužích poskytujících sexuální služby jsme v neděli 17. prosince 2017 upozornili happeningem na Palackého náměstí v Praze.…
celý článek

Slavnostní ples k 25. výročí R-R

ROZKOŠ bez RIZIKA uspořádala při příležitosti 25. výročí založení organizace slavnostní ples, který se konal 1. dubna 2017 v KD Domovina pod záštitou…
celý článek