253

Ochotnický divadelní soubor Rozkoš funguje v rámci R-R jako součást terapie a nácviků pracovních dovedností pro klientky. „Cílem divadelních aktivit ROZKOŠE bez RIZIKA je dostat nahoru – na pódium – ty, co se cítí být dole, na dně nebo skoro na dně„, říká Hana Malinová, principálka souboru.

Soubor celkem uvedl už dvanáct autorských divadelních her a například Tragédie na Mississipi z roku 2016 získal na divadelním festivalu Hobblík v Hodoníně ocenění za hudební složku inscenace a představitelka role Belle Star obdržela cenu uznání.

V současné době připravuje soubor novou hru KRÁSKA A BOJOVNÍK. Hra se odehrává v současnosti a zobrazuje život v oblasti, ze které jde strach. Příběh bojovníka Petra, který se rozhodne věnovat svůj život Alláhovi, zobrazuje jeho v celku nudný život s partou jeho kumpánů a postupný přechod na novou víru. Paralelně s ním uvidíte příběh striptérky a tanečnice Emanuely, která se ocitá v rukou místy až namyšleného, bohatého Araba. Humorný a přesto aktuální a vážný děj doplní písně, zpěv, tanec a poprvé i vizuální efekty v podání divadelního souboru ROZKOŠ. Sama Hanka Malinová dodává: „Úplně nová a navýsost aktuální divadelní hra zobrazující důsledky úplně jiné migrace než té, které se xenofobně děsíme.“

DIVADELNÍ SOUBOR ROZKOŠ – Aktuální rozpis představení Kráska a Bojovník 

Datum Místo Název akce
Sobota 24. 11. 2018 Bratislava ERROR, Web

festival bezdomoveckých divadel

Neděle 25. 11. 2018 Brno Bude upřesněno

Snímky z představení:

img 2572  img 2623
 
   

Více fotografií z představení naleznete ve fotografiích.